T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü TUZLUKÇU ŞEHİT HALİM ÜNAL İLÇE DEVLET HASTANESİ

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü TUZLUKÇU ŞEHİT HALİM ÜNAL İLÇE DEVLET HASTANESİ

Acil

Güncelleme Tarihi: 18/02/2019

ANA HATLARIYLA ACİL SERVİSİMİZ
16.10.2009 tarih ve 27378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ''Yataklı Sağlık Tesislerinde Acil Servis Hizmetlerinin Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ'' hükümleri gereği; yataklı sağlık tesislerinde acil servislerin seviyelerini belirlemek üzere kurulan Acil Servisleri Seviyelendirme Komisyonunca, 17.12.2018 tarihinde hastanemiz acil servisinin seviye tespiti ile yapılan denetiminde Acil Ünitesi şartlarına haiz olduğu tespit edilmiştir.
Bu kapsamda hastanemiz Acil servisi 11.02.2019 tarihli ve E.988 sayılı Valilik Makamı Olur'u ile Acil Ünitesi olarak seviyelendirilmiştir.

Tuzlukçu Devlet Hastanesi görev anlayışı ve hastane konumuna paralel olarak acil servise özel bir önem vermektedir. Hastalarımızın  teşhis ve tedavileri Acil Servis Hekimi tarafından yapılır.
BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

 Ambulans talebiniz olması durumunda  CAĞRI MERKEZİ 112 Kodalanarak 7 gün 24 saat ulaşılabilmektedir.

Kara Ambulansı:
Tam donanımlı ambulans sizi tecrübeli bir hekim, ATT ve şoförden oluşan ekibi ile hastanemize getirirken hastalığınız hakkında acil servisimize gerekli bilgileri aktaracaklardır. Bu şekilde acil servisimiz tarafından hastalarımıza en uygun karşılama sağlanmış olacaktır. Ayrıca hastane içi ve dışı transferler için tam donanımlı bir ambulans ve ekibi 7 gün 24 saat acil servis önünde beklemektedir.
 

Acil Mudehale Cihazları

EKG Cihazı
Defibilatör ( Kalp Şoku )
Hp Defibilatör 
Aspiratör
Kuruhava  Sterilizatörü
Entübasyon Seti
Nebilizatör cihazı
Nebilizatör lem
Mide yıkama cihazı
Negataskop
Alert J4 Mode Alkometre
Diyoknostik set (otoskop-Oftalmaskop)
Paylaş