Kliniklerimiz

Acil Tıp


acilres.jpg
ANA HATLARIYLA ACİ SERVİSİMİZ

16.10.2009 tarih ve 27378 sayili resmi gazetede yayimlanarak yürürlüğe giren ''yatakli sağlik tesislerinde acil servis hizmetlerinin uygulama usul ve esaslari hakkinda tebliğ'' hükümleri gereği; yatakli sağlik tesislerinde acil servislerin seviyelerini belirlemek üzere kurulan acil servisleri seviyelendirme komisyonunca, 17.12.2018 tarihinde hastanemiz acil servisinin seviye tespiti ile yapilan denetiminde acil ünitesi şartlarina haiz olduğu tespit edilmiştir.
Bu kapsamda hastanemiz acil servisi 11.02.2019 tarihli ve e.988 sayili valilik makami olur'u ile acil ünitesi olarak seviyelendirilmiştir.


Tuzlukçu Şehit Halim Ünal İlçe Devlet Hastanesi görev anlayışı ve hastane konumuna paralel olarak acil servise özel bir önem vermektedir. hastalarımızın  teşhis ve tedavileri acil servis hekimi tarafından yapılır.
Bi̇ze nasil ulaşabi̇li̇rsi̇ni̇z?
Ambulans talebiniz olması durumunda  cağri merkezi̇ 112 kodalanarak 7 gün 24 saat ulaşılabilmektedir.


KARA AMBULANSI:
Tam donanımlı ambulans sizi tecrübeli bir hekim, att ve şoförden oluşan ekibi ile hastanemize getirirken hastalığınız hakkında acil servisimize gerekli bilgileri aktaracaklardır. bu şekilde acil servisimiz tarafından hastalarımıza en uygun karşılama sağlanmış olacaktır. ayrıca hastane içi ve dışı transferler için tam donanımlı bir ambulans ve ekibi 7 gün 24 saat acil servis önünde beklemektedir.
 

ACIL MÜDAHALE CIHAZLARI

EKG CIHAZI

DEFIBILATÖR ( KALP ŞOKU )

HP DEFIBILATÖR

ASPIRATÖR

KURUHAVA  STERILIZATÖRÜ

ENTÜBASYON SETI

NEBILIZATÖR CIHAZI

NEBILIZATÖR LEM

MIDE YIKAMA CIHAZI

NEGATASKOP

ALERT J4 MODE ALKOMETRE

DIYOKNOSTIK SET (OTOSKOP-OFTALMASKOP)


04 Ocak 2022